Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseamet muutis omikroni leviku tõttu lähikontaktsete kaardistamist

Terviseamet muutis omikroni leviku tõttu lähikontaktsete kaardistamist

Koroonaviiruse omikroni variandi kiire leviku tõttu muutis Terviseamet epidemioloogilise uuringu läbiviimise strateegiat ja keskendub esmajärjekorras inimestele, kellel on tuvastatud viiruse delta tüvi. Teiste nakatunutega võetakse ühendust valimi alusel. Ülejäänud nakatunud, kellega Terviseamet telefoni teel ühendust ei võta, saavad käitumisjuhised tekstisõnumi ja e-kirjaga.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul jätkab Terviseamet võimalike nakkuskollete tuvastamist ja olukorra kaardistamist, kuid peamist tähelepanu pööratakse delta tüve leviku piiramisele, millega kaasneb suurem haiglakoormuse tõus. „Paneme rõhu hetkel ohtlikuma tüve piiramisele ja loomulikult jätkame lasteasutuste nõustamise ja riskirühmadele suunatud tegevustega. Siinkohal tuleb rõhutada, et isolatsiooni tuleb jääda kõigil positiivse tulemuse saanud inimestel, ka neil, kellele Terviseamet ei helista. Nakatunu saab ka ise oma lähikontaktseid teavitada, kes peavad selle järel oma tervist jälgima ja tegevusi planeerima nii, et viirus edasi ei leviks,“ lisas ta.

Nakatumise kasvu on märgata kõigis Terviseameti regioonides, eriti hakkavad silma nakkusjuhtumid ettevõtetes ja koolides. Viiruse levik on ulatuslik ning järgnevad päevad toovad uusi nakatunute rekordeid.

Lähipäevadel arutab Terviseamet, kuidas tulla toime järjest kasvava koormusega esmatasandi tervishoius, millega kaasnevad arutelud, millises järjekorras on parim laialdasest PCR testimisest loobuda. Terviseameti hinnangul saab seda teha üksnes viisil, et kõik nakatunud oleksid jätkuvalt teadlikud nakatumisest ja saaksid oma tervist jälgida ning käitumist planeerida. Samuti peab Terviseametil koostöös partneritega säilima usaldusväärne arusaam nakkuse levikust, et planeerida tervishoiusüsteemi võimekust.

Veel uudiseid samal teemal

24.05.2022

Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 81 COVID-19 patsienti

Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 81 COVID-19 patsienti, üle 60-aastaste hulgas on haigestumine vähenenud.

Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 124 COVID-19 patsienti
17.05.2022

Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 124 COVID-19 patsienti

Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 124 COVID-19 patsienti, üle 60-aastaste hulgas on haigestumine vähenenud. Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul analüüsiti eelmisel nädalal perearsti saatekirja alusel peamiselt riskirühma kuuluvaid inimesi, 11 968 testist 1126 osutusid positiivseks.