Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseamet korraldab Tartus ja Viljandis ilu- ja isikuteenindajatele tasuta infopäeva

Terviseamet korraldab Tartus ja Viljandis ilu- ja isikuteenuste osutajatele tasuta infopäeva, mille eesmärk on suurendada teenuseosutajate teadlikkust valdkonnaga kaasnevatest ohtudest. Infopäev on suunatud nii praktiseerivatele kui ka alustavatele ja alles õppivatele ilu- ja isikuteenindajatele.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialisti Olga Gurjanova sõnul suurendab iluteenindaja puhul kogemuse ja teadmiste puudumine tüsistuste tekke riski ja võib viia ebakvaliteetse tulemuseni või halvimal juhul pöördumatute tervisekahjustusteni. „Salongi omanik ja töötajad peavad omama piisavalt tervisekaitsealaseid teadmisi, et nad suudaksid pakkuda ohutut teenust nii enda kui ka kliendi tervise seisukohast,“ selgitas ta.

Ilu- ja isikuteenuse infopäeval annavad valdkonda puudutavatel teemadel ülevaate Terviseameti spetsialistid. Täpsemalt räägitakse valdkonda puudutavatest tervisekaitsenõuetest, järelevalve käigus enim tuvastatud puudustest, teenuse osutamisel kasutatavatest kemikaalidest, meditsiiniseadmetest ja kosmeetikatoodetest ning „piiripealsetest“ iluteenustest.

  • Viljandi infopäev toimub 21. märtsil kell 10 aadressil Vabaduse plats 4, kabinetis 318.
  • Tartu infopäev toimub 20. aprillil kell 10 Tartu Tervishoiu kõrgkooli saalis.

 

Infopäeva ajakava

  • 10.00-10.45 Hügieen ilusalongides
  • 10.50-11.50 Meditsiiniseadmed iluteeninduses
  • 11.50-12.30 Kohvipaus
  • 12.30-13.15 Piiripealsed iluteenused, „Ilusalongi hea hügieenitava“ jt valdkondlikud juhised.
  • 13.20-14.00 Kosmeetikatoodetega seotud nõuded

Infopäevad on kõigile tasuta. Registreeri end infopäevale SIIN.