Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Stroomi supluskohas võib kütteõli jääkreostus levida piiratud alast väljapoole

Seoses Pelguranna/Stroomi supluskohas tuvastatud kütteõli jääkreostusega võttis Terviseamet eelmise nädala lõpus suplusveest naftasaaduste proovid, et selgitada välja, kas piiratud alalt levib naftasaadusi ka väljapoole ning kas on võimalus, et suplejad puutuvad seeläbi reostusega kokku. Terviseamet võttis supluskohast kolm proovi – vahetult reostusala kõrvalt, reostusalast paarikümne meetri kauguselt ning rannahoone juurest. Vahetult lintidega piiratud reostuse ala kõrvalt leiti suplusveest naftasaadusi. Teisest kahest proovist, mis võeti reostusalast kaugemalt, naftasaadusi ei leitud. Seega on Terviseameti hinnangul leidnud kinnituse, et naftasaaduseid võib leida ka piiratu ala väliselt ning naftasaadused võivad levida suplusveega edasi. Naftasaaduste levikuala võib erinevate ilmastikuolude tõttu varieeruda nii suuna kui ka ulatuse osas. Naftasaaduste levimine suplusvees võib mõjutada suplejate, sealhulgas väikelaste tervist.

Terviseamet soovitab tungivalt mitte supelda Pelguranna/Stroomi supluskohas kuni reostuse likvideerimiseni. Põhja-Tallinna Valitsus on Terviseametile kinnitanud, et vajalik hoiatav teave on supluskoha külastajatele supluskoha lähiümbruses nähtavaks tehtud ning avalikkust hoitakse toimuvaga kursis. Samuti jätkab Põhja-Tallinna Valitsus olukorra lahendamisel koostööd Terviseameti, Keskkonnaameti ja Päästeametiga.

Veel uudiseid samal teemal

11.08.2022

Sinivetikad on jõudnud avamerelt Lääne-Eesti randadesse

Viimaste päevadega on jõudnud sinivetikate mass avamerelt Lääne-Eesti randadesse, sh ka saartele. Terviseamet on saanud teateid sinivetikate esinemise kohta nii Lääne- kui ka Saaremaalt.

28.07.2022

Klaaskuulisterilisaatorist loobumise argumendid

Sissejuhatus

Steriliseerimine on parim viis mikroorganismidest tulenevate ohtude vastu võitlemiseks. Iluteenuste valdkonnas steriliseerimise eesmärgiks on korduvkasutatavate lõike-torkevahendite kaudu võimalike ristinfektsioonide ülekandmise ning nakkushaiguste leviku vältimine.