Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Rakenduvad muudatused Terviseameti tegevustes

Rakenduvad muudatused Terviseameti tegevustes

Tänasest, 1. märtsist lõpetas tegevuse Terviseameti kõnekeskus, mis nõustas koroonaviirusega nakatunud inimesi ja kaardistas nende nakatumise asjaolusid. Täiendavad muudatused puudutavad Eestisse saabujatele mõeldud piiriületaja ankeeti, mille täitmine ei ole enam kohustuslik.

Nakatumine Eestis on jätkuvalt ulatuslik ning Terviseamet on üle vaadanud oma tegevused, mis puudutavad nakatunute ja nende lähikontaktsete kaardistamist ning nõustamist. Oleme läbi terve pandeemia nakatunutele helistanud ja neid küsitlenud. Alates märtsist saadab Terviseamet positiivse testitulemuse saanud inimestele üksnes SMS-i ning nakatunutele enam ei helista. Viimase kahe aasta jooksul on inimeste teadlikkus COVID-19 haigestumise ja lähikontakti korral käitumiseks juba väga head ning personaalne nõustamine ei ole paljudel juhtudel vajalik.

Kõnekeskuse tegevuse lõpetamine ei mõjuta oluliselt haigestumistest ülevaate hoidmist, sest peamine info, mida helistamisega korjati, puudutas nakatumispaiku. Kuivõrd aga nakatumispaikade osakaal ei ole ajas märgatavalt muutunud, siis on selle info lisandväärtus tagasihoidlik.

Terviseamet Eesti inimeste jaoks ei kao ja küsimuste korral jääme endiselt kättesaadavaks. Üldisemate küsimustega võib alati pöörduda riigi infotelefoni 1247 poole ning tervisemuredega tuleb ühendust võtta oma perearsti või perearsti nõuandetelefoniga 1220. Kodused ravijuhendid on leitavad Eesti Perearstide Seltsi kodulehelt www.perearstiselts.ee.

Terviseamet jätkab tavapärase epidemioloogilise uuringuga ning info nakatumiste ja haiglaravi osas jääb endiselt avalikkuse jaoks alles.

Terviseamet muudab ka COVID-19 leviku tõkestamiseks loodud piiriületaja ankeedi täitmise põhimõtteid. Seni oli ankeedi täitmine kohustuslik kolmandatest riikidest ja „punastest“ Schengeni riikidest saabujatele, kellele rakendub eneseisolatsiooni kohustus. Alates 1. märtsist on ankeedi täitmine vabatahtlik.

Veel uudiseid samal teemal

28.07.2023

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Tallinna Halduskohus jättis rahuldamata OÜ MEM kohvikud kaebuse Terviseameti ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevuse peale, sest kohtu hinnangul olid ametite koroonapiirangute aegsed ettekirjutused õiguspärased ning Terviseameti otsus kohvik sulgeda põhjendatud.

04.05.2023

Nädala jooksul lisandus 158 gripi ja 1276 COVID-19 juhtu

17. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 2326 inimest, kellest 33% olid lapsed. Ägedate respiratoorsete viirushaiguste üldine haigestumus vähenes 16% võrra. Grippi haigestumus suurenes eelmise nädalaga võrreldes 13% võrra. Grippi haigestunutest ca 53% olid lapsed vanuses kuni 15 eluaastat.