Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Esmaspäevast muutub piiriületaja ankeedi täitmise kord

Esmaspäevast peavad piiriületaja ankeedi täitma kõik kolmandatest riikidest Eestisse saabujad.

9. augustist jõustuva korralduse kohaselt on piiriületaja ankeedi täitmine kohustuslik kõikidele kolmandatest riikidest tulijatele. „Ankeedi täitmise kohustus kehtib ka juhul, kui inimene on isolatsioonist vabastatud,“ ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. Ta lisas, et me peame arvestama, et delta tüve intensiivne levik nõrgestab meie senist valmisolekut ja kuna Euroopa Liidu sees kontrollitakse nakkusohutust ühtsetel alustel, siis ei saa me olla kindlad, et kolmandate riikide puhul on kontroll olnud samaväärne. Inimesed, kellele ei kehti isolatsioonikohustus, saavad ankeedis end erandi alla märkida, küll aga peavad olema valmis isolatsioonikohustuse mittekehtivust piiril tõendama.

Varasemalt oli kohustus esitada ankeet vaid nendel piiriületajatel, kellele kehtis isolatsioonikohustus ning kõikidel lennureisijatel.

Piiriületaja ankeedi täitmisel võiks eelistada elektroonset varianti, kuid vajadusel on võimalik ankeeti täita ka paberkandjal. Seda juhul, kui inimesel pole tehnilistel põhjustel võimalik ankeeti elektroonselt täita. Ankeedi saab piiriületaja eelnevalt välja trükkida www.kriis.ee ja Terviseameti veebilehelt.

Samuti ei pea esmaspäevast ankeeti täitma piiriületajad, kes saabuvad Eesti territooriumile kruiisilaevadega, kuna kruiisilaevade jaoks on merenduses kehtestatud nakkusohutuse erikord. Nende eest on nimekirja esitanud laeva kapten või tema volitatud isik.

Veel uudiseid samal teemal

23.10.2021

Sümptomaatilise COVID-19 tõttu vajab haiglaravi 320 inimest

23. oktoobri hommikuse seisuga on haiglas 453 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 320 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 213 ehk 66,6% on vaktsineerimata ja 107 ehk 33,4% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

22.10.2021

Esmaspäevast tagatakse eelkõige erakorralise ja vältimatu abi andmine

Terviseamet rakendab alates esmaspäevast arstiabi osutajatele täiendavad meetmed, et tulla toime COVID-19 nakkusega patsientide hulga kasvuga. Tervisealases hädaolukorras hospitaliseeritakse eelkõige neid patsiente, kes vajavad vältimatut arstiabi. Samuti peatub piirkonniti plaaniline ravi.