Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

10. juunil toimub Terviseameti ja Tartu Ülikooli koostöös valminud projekti lõpetav teabepäev

Terviseametil on koostöös Tartu Ülikooliga valminud projekt „Laste sünniregistri andmete uuring (Ida-Virumaa eri piirkondades sündinud laste sünninäitajate võrdlus teiste Eesti piirkondade laste andmetega) ning nende vanemate küsitlus kokkupuute kohta põlevkivisektori saastega“.

Projekti eesmärk oli Eesti Meditsiinilise Sünniregistri andmeid kasutades uurida kas ja kuidas põlevkivitööstusest tulenev saaste avaldab mõju laste sünninäitajatele nagu sünnikaal ja enneaegsete sündide osakaal. Selleks uuriti Ida-Virumaa eri piirkondades sündinud laste sünninäitajaid võrdlevalt teiste Eesti piirkondade laste näitajate suhtes.

Projekti lõpetav teabepäev toimub veebi vahendusel 10. juunil 2021 algusega kell 10.00. Veebinaril tutvustatakse projekti tulemusi ning teabepäeva orienteeruv kestus on kaks tundi.

Üritusel osalemiseks võta ühendust Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõuniku Märten Lukk-iga (marten.lukk@terviseamet.ee).

Projekti rahastas Eesti Keskkonnainvesteeringute Keskus – KIK.

Veel uudiseid samal teemal

01.06.2021

Juunis algab ametlik suplushooaeg

Tänasest algab Eestis ametlik suplushooaeg, mis kestab augusti lõpuni. Ametlik hooaeg avatakse supluskohtades, mis on hooldatud ja korrastatud, tagatud on ujujate ohutus, olemas on info vee kvaliteedi ja valdaja kohta.

07.05.2021

Kasutuseta seisnud torustikud tuleb enne joogivee tarbimist üle loputada

Terviseamet soovitab kasutuseta seisnud hoonetes enne veetarbimise taasalustamist üle kontrollida veevarustussüsteemide töökord ja läbi loputada vähese kasutuskoormusega torustikud.