Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

 

 TAGASI COVID-19 LEHELE » 

Lihtsustatud karantiin ja testimine koolides

 

Kui lähikontakt COVID-19 viiruse kandjaga toimus lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses, võivad lapsed ja noored, kes ei ole COVID-19 haiguse vastu vaktsineeritud või COVID-19 haiguse läbipõdenud, jääda lihtsustatud karantiini.
See tähendab, et:

 • Lasteaialapsed saavad jätkata lasteaias või -hoius käimist ilma täiendava testimiseta.
 • Üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses käivad õpilased saavad jätkata kontaktõppes vaid siis, kui täidetakse järgmised tingimused:
  •   Pärast lähikontaktist teada saamist tuleb jääda koju tavapärasesse karantiini ning mitte varem kui neljandal päeval tuleb teha PCR-test. Selleks tuleb helistada testimiskeskuse numbril 646 4848 (E-R 8-19, L-P 10-18).
  •   Kui test osutub negatiivseks, võib õpilane osaleda õppe ja kasvatustegevuses, huvitegevuses ja noorsootöös, st jätkub lihtsustatud karantiin kuni lähikontaktist möödub 7 päeva. 
  •   Positiivse testi korral tuleb võtta ühendust perearstiga ning jääda koju. Sellisel juhul lihtsustatud karantiinikord enam ei kehti.
  •   Lihtsustatud karantiiniperioodi jooksul ei ole lubatud käia avalikes kohtades (kinos, kohvikus, teatris jms), kuid võib osaleda õppetegevuses ning huvihariduses, -tegevuses ja noorsootöös, kui nad teevad mitte varem kui 4. päeval peale lähikontakti PCR-testi. Kuni testitulemuse selgumiseni tuleb jääda koju.
 • Kui täielikult vaktsineerimata õppija lähikontakt toimub väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma karantiini tavapärases korras.
 • Kui õpilane ei ole nõutud testi teinud, peab õpilane jääma tavapärases korras karantiini.
 • Kui õpilane on COVID-19 haiguse läbipõdenud viimase 6 kuu jooksul või selle vastu vaktsineeritud, siis ta ei pea karantiini jääma ega sooritama ka PCR testi lähikontaktsuse korral.

Ninaneelukaapel põhinevaid kiirteste tuleks Eestis kasutada eelkõige kollete kiireks tuvastamiseks hooldekodudes, ettevõtetes või koolides. Kui ninaneelukaape kiirtest annab vastuse mõnekümne minutiga, siis sama proovimeetodiga PCR-testi vastus tuleb üldjuhul alles järgmiseks hommikuks. Seetõttu on kiirtestid end kollete ohjamise olukordades juba õigustanud ja kindlasti jätkatakse nende sihipärast kasutamist.
NB! 5(+1) omavahelise seosega nakatumist loetakse koldeks.

 

Juhised kurguloputusvedeliku kogumiseks, katsutite markeerimiseks, saatelehtede vormistamiseks, transpordiks:

 


VIDEO: SARS-CoV-2 tuvastamine
kurguloputusvedelikust RT-PCR meetodil

 

VIDEO 30.08.21 toimunud koolitusest: 
SARS-CoV-2 tuvastamine kurguloputusvedelikust
(Terviseameti terviseohutuslabori nakkusohutuse labori juhtiv spetsialist Liisa Lilje)
 

 

Viimati uuendatud 09.11.2021