Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

COVID DIGITÕEND

TAGASI COVID-19 LEHELE »

 Patsiendiportaalis saab endale luua Euroopa Liidu standardile vastava COVID digitõendi. Võimalik on luua kolme uut tõendit – enda vaktsineerituse, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse koroonatesti tulemuse tõendamiseks.

Võltsimiskindlad tõendid võimaldavad Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Tõendit saab kasutada nii nutiseadmes kui väljaprindituna. Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite ehtsust saab kontrollida veebilehel kontroll.digilugu.ee.

Euroopa Liidu digitaalne COVID tõend ei ole pass ega reisidokument ning tõend ei ole eeltingimuseks piiriületamisel, kuid võib sõltuvalt sihtriigis kehtivatest nõuetest anda näiteks vabastuse eneseisolatsioonist. Reisimisel tuleb alati arvestada sihtriigis kehtivate nõuetega, lisainfo veebilehel: reisitargalt.vm.ee.

Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktid võtavad vastu avaldusi Euroopa Liidu COVID tõendite loomiseks eestlastele ja Eesti isikukoodi omavatele välismaalastele, kellel ei ole võimalik neid endale ise patsiendiportaalis luua.

Tõendi väljastamise võimalus on üle Eesti erinevates Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktides.

Lisaks Tallinnale väljastavad EL COVID tõendeid vaktsineerimise, negatiivse testi või läbipõdemise kohta ka Tartu, Pärnu, Rakvere, Rapla, Türi, Valga, Viljandi, Võru, Haapsalu, Jõgeva, Jõhvi, Kohtla-Järve, Kuressaare, Kärdla, Narva, Paide, Põlva, Rakvere, Rapla, Türi, Valga, Viljandi ja Võru Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktid. Täpsed aadressid ja vastuvõtuajad leiab Sotsiaalkindlustusameti veebilehelt

Tõendite tehniline kehtivusaeg on kuus kuud alates tõendi loomisest patsiendiportaalis. Kui tõend vajab uuendamist, siis kuvatakse seda nii kontrollirakenduses kui ka inimesele endale patsiendiportaali sisse logides. Uue tõendi saab luua aadressil www.digilugu.ee ja vana tõendit selleks eelnevalt kustutama ei pea.

COVID-19 haiguse vastu vaktsineerimise tõendamiseks sobib ka paberkandjal kollane immuniseerimispass, mille inimese soovi korral väljastab perearst või mõni teine vaktsineerimist läbiviiv tervishoiutöötaja. Kui inimesel on immuniseerimispass juba olemas ja ta soovib sellega hiljem oma vaktsineeritust tõendada, peaks ta immuniseerimispassi vaktsineerimisele kaasa võtma, et vaktsineerimise läbiviija saaks teha vastava sissekande.

Küsimused ja vastused Euroopa Liidu COVID digitõendite kohta: kkk.kriis.ee.