Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

COVID DIGITÕEND

TAGASI COVID-19 LEHELE »

 Patsiendiportaalis saab endale luua Euroopa Liidu standardile vastava COVID digitõendi. Võimalik on luua kolme uut tõendit – enda vaktsineerituse, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse koroonatesti tulemuse tõendamiseks.

 EL COVID tõendite loomise juhend »

Võltsimiskindlad tõendid võimaldavad Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Tõendit saab kasutada nii nutiseadmes kui väljaprindituna. Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite ehtsust saab kontrollida veebilehel kontroll.digilugu.ee.

Euroopa Liidu digitaalne COVID tõend ei ole pass ega reisidokument ning tõend ei ole eeltingimuseks piiriületamisel, kuid võib sõltuvalt sihtriigis kehtivatest nõuetest anda näiteks vabastuse eneseisolatsioonist. Reisimisel tuleb alati arvestada sihtriigis kehtivate nõuetega, lisainfo veebilehel: reisitargalt.vm.ee.

Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktid võtavad vastu avaldusi Euroopa Liidu COVID tõendite loomiseks Eestis vaktsineeritud või Eestis haiguse läbi põdenud (aluseks positiivne PCR test) inimestelt, kellel ei ole võimalik neid endale ise patsiendiportaalis luua. 
Sotsiaalkindlustusametisse pöörduvatel inimestel peab tõendi loomiseks olema kaasas isikut tõendav dokument, eelistatult sama dokument mille esitasite vaktsineerima või testima minnes. Tõendi soovijatel on võimalik juba eelnevalt täita avaldus (DOCX)  , see välja printida ja viia Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkti. Seejärel saadetakse EL COVID tõend kolme tööpäeva jooksul inimese e-posti aadressile.

Tõendi väljastamise võimalus on üle Eesti erinevates Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktides. Täpsed aadressid ja vastuvõtuajad leiab Sotsiaalkindlustusameti veebilehelt

COVID-19 haiguse vastu vaktsineerimise tõendamiseks sobib ka paberkandjal kollane immuniseerimispass, mille inimese soovi korral väljastab perearst või mõni teine vaktsineerimist läbiviiv tervishoiutöötaja. Kui inimesel on immuniseerimispass juba olemas ja ta soovib sellega hiljem oma vaktsineeritust tõendada, peaks ta immuniseerimispassi vaktsineerimisele kaasa võtma, et vaktsineerimise läbiviija saaks teha vastava sissekande.

Küsimused ja vastused Euroopa Liidu COVID digitõendite kohta: kkk.kriis.ee.