Uudis

11.09.18 14:16

Facebook sulges terviseameti palvel MMSi kinnise grupi

Terviseamet sai täna teate selle kohta, et Facebookis tegutsenud MMSi kinnine grupp on suletud. Põhjusena toodi teates ära grupiliikmete Facebooki eeskirjade rikkumist.

Teate puhul oli tegemist vastusega tervisemati varasemale taotlusele, kus me palusime Facebookilt abi grupi sulgemiseks, mille liikmed tegelesid inimese tervist kahjustada võiva väärinfo vahendamise ja levitamisega.

Terviseamet on varasemalt juhtinud elanikkonna tähelepanu sellele, et MMS nime all propageeritav naatriumklorit on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Oleme meelde tuletanud, et mis tahes toodete väärkasutamine võib ohustada kasutaja tervist ning et toodete väärkasutamisele õhutamine on rahvaterviseseaduse alusel keelatud.

„Meil on hea meel, et facebooki keskkonna haldaja jagas meie seisukohti ja langetas otsuse lehe sulgemise kasuks,“ ütles terviseameti järelevalveosakonna juhataja Mihhail Muzõtšin.

Kloordioksiidi tarvitamine sai alguse Ameerika Ühendriikidest, kus Louis Daniel Smith tõi 2007. aastal turule MMS-i ehk  Mirace Mineral Supplement-nimelise preparaadi. Smith  mõisteti USA-s 2015. aastal süüdi vandenõus, smugeldamises, valesti sildistatud kemikaali ravimina müümises ja kelmuses.

 


 
Viimati uuendatud:  reede, 15 märts 2013 15:09