A

Aafrika trüpanosomiaas

Inimese Aafrika trüpanosomiaas ehk unetõbi on levinud Sahaara-taguse Aafrika troopilise piirkonna maades.
Loe edasi

AIDS ja HIV

Omandatud immuunpuudulikkuse sündroom (AIDS) muutus arstide ja teadlaste huviobjektiks 1981. aastal Ameerika Ühendriikides, mil esmakordselt diagnoositi inimestel raku-immuunsuse puudulikkusega kulgev haigus.
Loe edasi

Akne

Akne ehk vinnpõletik, vinnlööve on naha karvanääpsu ja rasunäärmejuhade ummistuse tagajärjel kujunenud põletikuline või mittepõletikuline protsess.
Loe edasi

Alkhumra hemorraagiline palavik

Alkhumra hemorraagiline palavik on hemorraagiline viirushaigus, mis esineb peamiselt Saudi Araabias, kus võivad nakatuda ka Eesti turistid.
Loe edasi

Amöbiaas

Amöbiaas on äge, alaäge või asümptomaatiline soolenakkushaigus, mis on levinud kõikjal maailmas ja eeskätt endeemilistes maades (Lõuna-Aafrika, Mehhiko jm).
Loe edasi

Anaplasmoos

Inimese anaplasmoos ehk endise nimetusega inimese granulotsütotroopne ehrlihioos on gripi-sarnase algusega äge bakternakkus, mille tekitajaks on rakusisene parasiit, mis paljuneb nakatunud inimese erütrotsüütides.
Loe edasi

Anogenitaalne herpesviiruse-nakkus

Anogenitaalset herpesviiruse-nakkust esineb kogu maailmas.
Loe edasi

Arena-viirusnakkus

Arena-viirused on saanud oma nimetuse sõmerja (lad. k. arena) struktuuri järgi. Esimene arena-viirus, lümfotsütaarse koriomeningiidi viirus avastati 1933. a. Põhja-Ameerikas aseptilise meningiidi haigel.
Loe edasi

Askaridiaas e solkmed

Askaridiaasi põhjustab ümaruss inimesesolge  Ascaris lumbricoides.
Loe edasi

A- viirushepatiit

A-hepatiit on A-hepatiidi viiruse poolt põhjustatud maksapõletik (kollatõbi).
Loe edasi

 
Viimati uuendatud:  neljapäev, 24 mai 2018 11:54